• Założenie firmy Delta Soft

  W 1995 roku zostaje założona firma Delta Soft. Zajmuje się tworzeniem programów w systemie DOS, w popularnym w tamtym czasie języku programowania Clipper. Powstają wtedy programy do obsługi firm (sprzedaż, zakup, magazyn, księgowość) o profilach ogólnych oraz specjalistycznych (m.in. do obsługi masarni z ubojnią) oraz inne.

 • Rozszerzenie działalności

  W 1996 roku firma rozszerza swoją działalność o handel komputerami i podzespołami komputerowymi. Zajmuje się również tworzeniem sieci komputerowych oraz instalacją serwerów. Do życia powołana zostaje spółka Begin S.C mająca swoją siedzibę w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 55. Firma pogłebia swoje doświadczenia w projektowaniu programów magazynowych i księgowych cały czas prowadząc działalność handlowo usługową.

 • Zmiana nazwy firmy na Begin 2

  W 1998 roku zostaje zlikwidowana firma Begin S.C. Jej działalność przejmuje firma Delta Soft, która zmienia jednocześnie nazwę na Begin 2. Firma przenosi swoją działalność do lokalu w Lublinie przy ul. Jana Sawy 5. Firma nadal zajmuje się tworzeniem programów w systemie DOS przy użyciu popularnego programu Clipper. 

 • Pierwszy program z bazą SQL

  W roku 2003 rozpoczynają się pierwsze próby stworzenia programu korzystającego z bazy danych SQL. Podejmowane próby stworzenia aplikacji w Delphi kończą się fiaskiem. Powstaje pierwsza wersja programu pracującego w przeglądarce internetowej i korzystającego z bazy danych SQL Firebird. Od tamtego czasu firma skupia się głównie na programowaniu w środowisku www i poszerzaniu swojej wiedzy w tym kierunku.

 • Rozwój firmy

  W roku 2011, w związku ze zwiększającą się liczbą zamówień na wyspecjalizowane programy, firma Begin 2 wróciła do swoich korzeni i zajęła się wyłącznie tworzeniem specjalistycznego oprogramowania na indywidualne zamówienia klientów oraz rozwijaniem już działających systemów.

 • Obecna działalność

  Obecnie firma zajmuje się tworzeniem programów na zamówienie. Programy tworzone są w języku skryptowym PHP z wykorzystaniem języka JavaScript oraz najnowszych bibliotek (m.in. jQuery). Bazy danych wykorzystywane w programach oparte są na najnowszej wersji programu Firebird 2.5. Programy działają w środowisku webowym – uruchamiane są na dowolnym urządzeniu potrafiącym otwierać strony internetowe (komputery, konsole, smartfony, tablety). Obecnie, na stałe firma zatrudnia 4 pracowników. Ich specjalności to: programista PHP i SQL, grafik komputerowy, konsultant IT, wdrożeniowiec IT. W razie potrzeby współpracujemy ze specjalistami i konsultantami posiadającymi wiedzę i doświadczenie, które potrzebne jest przy tworzeniu nowych projektów.

  Umowy
  Firma posiada podpisane umowy z klientami gwarantujące ciągłość pracy programów, z których korzystają. Wieloletnie doświadczenie oraz zdobyta wiedza, pozwalają na szybkie rozwiązywanie skomplikowanych problemów oraz bieżącą konserwację działających systemów.

  Partnerzy
  Dla swoich klientów wynajmujemy serwery dedykowane u naszego zaufanego partnera, francuskiej firmy OVH, gwarantującej jakość i bezpieczeństwo usług na najwyższym poziomie. Serwery są zlokalizowane w datacenter w Rubaix. Serwery rozmieszczone są w specjalnie klimatyzowanych pomieszczeniach, mają zapewnione odpowiednie warunki pracy. Ich podzespoły są sprawdzane wielokrotnie przed montażem. Działania serwerów są monitorowane na bieżąco, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Technicy znajdujący się na miejscu, zapewniają max. 1 godzinny czas reakcji na usterkę. Serwery mają zapewnioną gwarancję braku dostępu osób niepowołanych oraz gwarancję potrójnego zasilania elektrycznego. Wysoka przepustowość sieci (są to serwery połączone łączami synchronicznymi 100Mb/s lub 1Gb/s ) zapewnia komfortową pracę bez względu na liczbę użytkowników. Dodatkowo poszerzany zakres usług (np. usługi Cloud) gwarantuje skalowalność i przyszłość naszych rozwiązań.